Okoliczne atrakcje

Każdy zakątek Polski kryje w sobie niezliczoną ilość zabytków i miejsc wartych obejrzenia podczas urlopowego pobytu. Również wschodnia część Opolszczyzny nie w tej dziedzinie wyjątkiem, otwierając przed sobą wiele godnych uwagi miejsc.
Poniżej prezentujemy niektóre z nich:

http://www.palacizbicko.pl/
Pałac Izbicko
Datowany na XVI wiek, dwukrotnie niszczony przez pożary, odbudowany w XVIII wieku zamek w stylu klasycystycznym. W przeszłości należał do śląskiego rodu Strachwitzów. Obecnie ten trzypiętrowy pałac o bogatej historii jest symbolem Izbicka i jego okolic oraz miejscem różnego rodzaju bankietów i imprez.
http://www.kamien.biz/
Kompleks pałacowo-parkowy w Kamieniu Śląskim
Odbudowany w 1994 roku Zamek w Kamieniu Śląskim, będący dawniej siedzibą wielu szlacheckich rodów. W miejscowości tej urodził się św. Jacek. Obecnie jest nie tylko miejscem konferencji i sympozjów o zasięgu międzynarodowym, lecz przede wszystkim jednym z najpiękniejszych obiektów historycznych w tej części Dolnego Śląska.
http://www.swanna.pl/
Sanktuarium Św. Anny Samotrzeciej
Zabytkowe sanktuarium, o którego istnieniu wzmiankuje się już na początku XVI wieku. Zbocza Góry św. Anny to również "wieniec" 40 kaplic kalwaryjskich, prezentujących wydarzenia z ostatnich dni życia Chrystusa. Sanktuarium od najdawniejszych czasów było miejscem kultu i od kilku wieków jest miejscem pielgrzymek wiernych z całej Polski.
http://gsa.zopk.pl/
Park Krajobrazowy Góra Świętej Anny
Utworzony w 1988 roku park krajobrazowy obejmuje swoją powierzchnią zachodnią część Wyżyny Śląskiej. Na obszarze tym występuje około 440 gatunków roślin naczyniowych. Fauna parku liczy kilkaset gatunków zwierząt (nie wliczając owadów - w ich przypadku samych motyli występuje na terenie parku około 600 gatunków, co stanowi 20% krajowej listy motyli).
http://www.dinopark.pl/
Dinopark w Krasiejowie
Historia pierwszych znalezionych skamielin dinozaurów w okolicach Krasiejowa sięga już lat 80-tych XX wieku. Dopiero początek XXI wieku przynosi tej niewielkiej miejscowości sukces na skalę światową w postaci odkrycia nowego gatunku dinozaura nazwanego Silezaurem (Silesaurus opolensis). W Krasiejowie można obecnie zwiedzić pierwotne wykopaliska, nowo wybudowany pawilon paleontolontologiczny oraz muzeum przyrodnicze.